Vítejte na stránkách chovatelské stanice kolií dlouhosrstých

 

Chovatelská stanice kolií dlouhosrstých z Bohušova vrchu

 

Chovatelská stanice dlouhosrstých kolií z Bohušova vrchu vznikla 18.06.2009. Název jsme zvolili podle jedné z památek, která je typická pro naše město Planá u Mariánských Lázní. Jde o rozhlednu – vyhlídkovou věž, která stojí na Bohušově vrchu dříve nazývaném Šibeniční vrch. Od přelomu 19. a 20. století zde stál dřevěný vyhlídkový gloriet, který postupně chátral. Nyní zde stojí 18 metrů vysoká rozhledna, jejíž základní kámen byl položen 02.12.1908. Rozhledna slouží návštěvníkům, kterým nabízí neopakovatelné výhledy na krajinu Českého a Slavkovského lesa a Tepelské vrchoviny.

Mojí první kolií byl statný zlatý pes Lesan, který k nám přišel v roce 1968. Byla to moje první velká psí láska, díky němu jsem věděla, že toto je plemeno právě pro mě. Uchvátil mě svojí přátelskou povahou, krásou a vlastně úplně vším. Poté jsem si pořídila zlatou holčičku Nikinku, která byla dalším naším úžasným parťákem.

Chovatelství jsem se začala věnovat v roce v roce 2007, kdy jsem si pořídila zlatou fenku Gwendy z Chýnovské jeskyně. O rok později zlatého psa That´S All African Gold.

V roce 2010 jsme si z našeho prvního odchovu nechali zlatou fenu Andy African Gold z Bohušova vrchu, která si při hře na tréninku agility poranila zadní nohu, proto jsme na čas s výstavní a sportovní kariérou přestali.

V roce 2014 jsem importovala překrásnou blue merle fenu Monsolina Frut of Sun z ruské chovatelské stanice Monsolana, kde mě uchvátila nádhera tohoto plemene ještě silněji. V roce 2016 došlo k dalšímu importu trikorolního psa Monsolina Mister X, psa velice přátelské, temperamentní povahy. Do třetice k nám v roce 2017 byla přivezena trikorolní fena Monsolana Lovely Cream.

Naši psi jsou pro nás především parťáci a členové naší rodiny. Snažíme se, aby měli co nejvíce pohybu a cítili se u nás šťastní. Naší péči nám mnohonásobně vrací. V současné době se věnujeme především výstavám, ve volném čase rekreačně sportu. Díky koliím jsem poznala mnoho nových milých lidiček, kteří stejně jako já, toto nádherné plemeno milují.

Ivana Kudrová, chs. z Bohušova vrchu

TOPlist