Vítejte na stránkách chovatelské stanice kolií dlouhosrstých

 

Chovatelská stanice kolií dlouhosrstých z Bohušova vrchu

 

Chovatelská stanice dlouhosrstých kolií z Bohušova vrchu vznikla 18.06.2009. Název jsme zvolili podle jedné z památek, která je typická pro naše město Planá u Mariánských Lázní. Jde o rozhlednu – vyhlídkovou věž, která stojí na Bohušově vrchu dříve nazývaném Šibeniční vrch. Od přelomu 19. a 20. století zde stál dřevěný vyhlídkový gloriet, který postupně chátral. Nyní zde stojí 18 metrů vysoká rozhledna, jejíž základní kámen byl položen 02.12.1908. Rozhledna slouží návštěvníkům, kterým nabízí neopakovatelné výhledy na krajinu Českého a Slavkovského lesa a Tepelské vrchoviny.

 

Mojí první kolií byl statný zlatý pes Lesan, který k nám přišel v roce 1968. Byla to moje první velká psí láska, díky němu jsem věděla, že toto je plemeno právě pro mě. Uchvátil mě svojí přátelskou povahou, krásou a vlastně úplně vším. Poté jsem si pořídila zlatou holčičku Nikinku, která byla dalším naším úžasným parťákem.

Chovatelství jsem se začala věnovat v roce v roce 2007, kdy jsem si pořídila zlatou fenku Gwendy z Chýnovské jeskyně. O rok později zlatého psa That´S All African Gold.

V roce 2010 jsme si z našeho prvního odchovu nechali zlatou fenu Andy African Gold z Bohušova vrchu, která si při hře na tréninku agility poranila zadní nohu, proto jsme na čas s výstavní a sportovní kariérou přestali.

V roce 2014 jsem importovala překrásnou blue merle fenu Monsolina Frut of Sun z ruské chovatelské stanice Monsolana, kde mě uchvátila nádhera tohoto plemene ještě silněji. V roce 2016 došlo k dalšímu importu trikorolního psa Monsolina Mister X, psa velice přátelské, temperamentní povahy. Do třetice k nám v roce 2017 byla přivezena trikorolní fena Monsolana Lovely Cream.

                                                                                                                                                                                                            Ivana Kudrová, Planá

 

V lednu 2023 CHS změnila majitele.

Měla jsem tu obrovskou čest převzít tento klenot od paní Ivany Kudrové. Ovšem i nadále nás najdete spolupracovat společně.

Moje láska ke koliím začala již v dětském věku, avšak sen se stal skutečností až v roce 2010, kdy jsem si pořídila svojí první zlatou fenku Lexie.

V roce 2020 jsem získala od paní Kudrové trikolorní fenku Elegant Lucy z Bohušova vrchu. A protože láska ke koliím je jako závislost, která roste, tak v roce 2021 jsme importovali blue merle fenku Ellaris Rival in Blue Monsolana, její otec byl také pes z CHS z Bohušova vrchu. Zatím posledním přírůstkem je naše druhá blue merle holčička Cinnamon Roll Altyn-Tagh.

Všichni psi v naší CHS mají kořeny z ruské chovatelské stanice Monsolana.

 

Naši psi jsou pro nás především parťáci a členové naší rodiny. Snažíme se, aby měli co nejvíce pohybu a cítili se u nás šťastní. Naší péči nám mnohonásobně vrací.

                                                                                                                                                                                       Kateřina Fikejzová, Ústí nad Orlicí

 

TOPlist